Jesteś tutaj:Strona główna>>"Tradycyjny strój wizytówką zespołu Mali Maniowianie"
Wtorek, 01 październik 2019 08:24

"Tradycyjny strój wizytówką zespołu Mali Maniowianie"

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Tradycyjny strój wizytówką zespołu Mali Maniowianie" to tytuł zadania realizowanego od czerwca do września z programu EtnoPolska 2019. Projekt realizowany był pomiędzy Narodowym Centrum Kultury, a Centrum Kultury Gminy Czorsztyn czego efektem są nowe stroje regionalne dla zespołu "Mali Maniowianie" działającego przy CK Gminy Czorsztyn. Program w 95%został sfinansowany ze środków NCK jest to 63000, a w 5% przez CK Gminy Czorsztyn w kwocie 3314 zł. 

 Realizacja tego projektu to piękne zwieńczenie roku jubileuszowego jaki w tym roku obchodzi zespół, można też powiedzieć nagroda dla zespołu za wieloletnią działalność i promowanie naszej gminy i naszych tradycji nie tylko lokalnie, ale również w całej naszej ojczyźnie. Pozyskanie nowych strojów jeszcze bardziej ułatwi zespołowi pracę, oraz krzewienie dziedzictwa naszych przodków, wszak strój jest jednym z najważniejszych elementów potrzebnych do prawidłowej działalności zespołu regionalnego. Podczas realizacji projektu "Mali Maniowianie" zorganizowali dla wszystkich lekcję edukacji regionalnej w postaci pokazu mody "Z góralską modą przez wieki", który to cieszył sie dużym zainteresowaniem widzów, również dla członków zespołu był ciekawym i edukacyjnym doświadczenie.

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia na przygodę z tradycją, poznawanie naszych tradycji, wspólne pielęgnowanie naszego dziedzictwa, poprzez członkostwo w zespołe "Mali Maniowianie", nasza mała ojczyzna to nsz skarb.

Czytany 7535 razy

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.