Jesteś tutaj:Strona główna>>Twórcy ludowi regionu Gorców i Pienin
Środa, 30 październik 2019 06:51

Twórcy ludowi regionu Gorców i Pienin

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

"Kultura ludowa Pienin i Gorców-ocalić od zapomnienia" to projekt realizowany przez LGD Gorce-Pieniny, do współudziału, w którym zostały zaproszone również mieszkanki naszej wioski Panie Stanisława Niemiec, oraz Katarzyna Dobrzyńska, których hobby to rękodzieło ludowe. Celem projektu było przedstawienie twórców ludowych z gmin Czorsztyn, Krościenko, Szczawnica oraz Ochotnica Dolna, oraz przeprowadzenie warsztatów dla młodszego pokolenia w celu zapoznania ich twórczością regionalna oraz z ginącymi zawodami.

Pani Stanisława od 40 lat zajmuje się kaletnictwem, jej prace to torebki, etui, piórniki, pasy, ale również jej pasją i hobby jest haft. Katarzyna, miłośniczka kultury ludowej, od 10 lat zajmuje się dorabianiem frędzli do chust, jej pasja to również haft kolorowy i koralikowy.

Końcowym efektem projektu jest piękny album, przedstawiający wszystkich twórców ludowych z obszaru czterech gmin na obszarze których działa stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny. Paniom gratulujemy pasji i zamiłowania do tradycyjnego rzemiosła, dziękujemy za podtrzymywanie tradycji.

 

Czytany 10838 razy

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.