Jesteś tutaj:Strona główna>>Moje i twoje dziedzictwo edukacja międzypokoleniowa- KGW Maniowy w działaniu.
Środa, 02 październik 2019 20:15

Moje i twoje dziedzictwo edukacja międzypokoleniowa- KGW Maniowy w działaniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Edukacja regionalna to jeden z głównych celów działalności KGW Maniowy, panie w okresie od czerwca do października realizowały projekt sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie edycja 2019 pt. „ Moje i Twoje dziedzictwo, międzypokoleniowa edukacja”.Działania projektowe to warsztaty, w których uczestnicy uczniowie Szkoły Podstawowej w Maniowach oraz „Wesołego Przedszkola”zapoznali się z etapami powstawania chleba oraz sporządzania tradycyjnych "moskoli". Dzieci zapoznały się ze sprzętami gospodarczymi takimi jak cepy, młynek żarnowy, przetaki, recica, dziyzka, korytko, miarka. Poznały również historię dawnej wsi Maniowy, dzisiaj zatopionej pod taflą Jeziora Czorsztyńskiego.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, dzieci z radością piekły moskole i robiły masło w kiernicce, a chleb ze śmietaną i cukrem oraz kawa zbożowa były najlepszym rarytasem.

Główne cele, które zrealizowano podczas tego projektu to przede wszystkim zapoznanie dzieci i młodzieży z lokalnym dziedzictwem, kształtowanie u nich szacunku do własnej tradycji i miłości do małej ojczyzny, a integracja międzypokoleniowa dzieci z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich pokazała, że różnice wiekowe nie są barierą do współdziałania, a wręcz przeciwnie walorem.

W projekcie uczestniczyło 60 dzieci, całkowity koszt projektu to 7200 z czego 5000 to dofinansowanie z FIO małopolska Lokalnie, a 2200 wkład własny niefinansowy KGW Maniowy.

KGW Maniowy pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom projektu za chęć udziału, oraz zainteresowanie projektem, Dyrekcji szkoły Podstawowej w Maniowach oraz „Wesołego „ Przedszkola, oraz paniom nauczycielkom za współpracę i zaangażowanie w działania projektowe.

Czytany 7654 razy

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.